• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Nereye Hangi Yağlı Boya Tablo ?Nereye  Hangi  Yağlı  Boya  Tablo ?

Bu  yazımızda  evinizin  hangi  bölgesinde  ne  tip  ve  ne  büyüklükte  yağlı  boya tablolar  kullanmanız  gerektiğine  ilişkin  tavsiyelerimize  yer  vereceğiz.

Dilerseniz  öncelikle  bir evin  hangi  bölgelerinde  tablo konulmalıdır.  Olmazsa  olmaz  bölgeler  hangileridir, onlara yer verelim.

Bilindiği  üzere  ve  hepimizin  kullandığı  şekilde  klasik  Türk evleri,  3+1  veya  2+1 evlerden  oluşmaktadır. Bu  evlerde  giriş,  küçük  veya  uzun bir koridor,  mutfak, salon ve odalardan  oluşmaktadır.

Elbette ki  evin  genişliği  kullanılacak  yağlı  boya   tablo  sayısı  ve  tablo büyüklüğüne  etki  edecektir.  Bu  etkenlerle  birlikte  evin  büyük  veya  küçük olması da  kullanılacak  çalışmanın  ne  tip  özelliklerde  olmasına  etki eder.Tavsiylerimizi  satır  başlıkları  ile  sıralamak gerekirse;


-    Evimiz  küçük  dolayısıyla  giriş  alanımızda  küçük ise, kullanılması gereken  tablolar  şu  özelliklerden oluşabilir;


Öncelikle  giriş  bölümünde  kullanacağınız  yağlı  boya  tablo  çok iddalı olmamalıdır.  Ne  çok  büyük  ne  çok  küçük  olmalıdır. Anlatımı  güç  çok karışık  olmamalıdır. Ortama  sıcaklık  katacak   kızıl  tonlardan yapılmış belirgin  bir  yağlı  boya  tablo  giriş  kısmında  gelen  misafirleriniz  için hoş bir  karşılama  oluşturacaktır.


Salonda  kullanacağımız  yağlı  boya tablo ise,  eğer ki salon  giriş kısmından  görülür  bir noktada ise  burada iddialı  bir  yağlı  boya  tablo ile  kendi  ruh halinizi  veya  en sevdiğiniz  obje  figürlerle  yapılmış bir yağlı  boya  tabloya  yer  verebilirsiniz.  Burda ki  tavsiyemiz ev renginize uyan daha doğrusu bir  önceki  yazımızda  belirttiğimiz  gibi ruh halinize paralel  renklerde  olmalıdır.Küçük  evlerde  odalarda  daha  çok  belirgin  yağlı  boya  tabloların kullanılması  taraftarıyız.  Özellikle  doğa  ve deniz konulu , geniş  açılar ile çalışılmış  yağlı  boya  tablolar  ortamın  dar  enerjisinden  çıkıp ferah bir ortamda  bulunma  hissi  uyandırabilir.


Kolidor  kısmına  gelecek  olursak, eğer  çok dar ise ince, eğer  uzun ise birden  çok  olmak  üzere  çiçek  temalı  yağlıboya  tablolara yönelmeniz evde  yapılan  kısa  yolculuklarda  sanki  bir  çiçek  bahçesinden geçiyormuş  havasını  ve  hissini  uyandırabilir. Buda ortama pozitif enerji katacaktır.Eviniz  daha  büyük,  üç  veya  üç ün üstünde odadan  oluşup, geniş  bir  salon  ve koridora  bulunuyorsa  tablo  seçimlerinizin de  artacağını  bilmenizde  fayda var.

Giriş  kısmınızın  karşı  veya  yanında  büyük  bir  duvar  var ise,  yaklaşık boş alan  ebatlarında  büyük  bir  tablo ,  kızıl  tonlarla bir  yağlı  boya  tabloya  vermeniz herkese  sıcak  evime  hoş geldin anlamı taşıyacak ve ilk girişte zengin, pozitif enerji veren bir  karşılama  oluşturacaktır.  Büyük salonunuzda  hangi  tabloyu  kullanmalıyım  diye  düşünüyorsanız ,  düşünmeyin,  sorunuzun  cevabı  bizce;  son yılların  dekorasyon  gözdesi  hakiki  el  emeği  ile  yapılmış  parçalı  yağlı  boya tablolar  olacaktır. 


Bulunduğu  ortama  farklı  bir  hava ve  renk  katan  parçalı  el yapımı  yağlı  boya  tablolar  salonun  büyük, dağınık ve  soğuk  ortamını birleştirir ve sıcak  bir  hava  katabilir. Burda  kullanacağınız  renk ruh  eşinize paralel  renkler olmalıdır. Büyük  evinizde  birden  çok  koridor  veya  merdiven bulunuyorsa, kullanacağımız  yağlı  boya  tablolar  zengin  içerikli,  ilgi çekici  soyut  tablolar olabilir. Böylelikle  kişinin  ev  içersinde  ki kısa  yolculuğuna  renk katmış olacaksınız. Bu  bölümde  parçalı  yağlı  boya  tablolara da rahatlıkla  yer verebilirsiniz.


Odalarda ise  evinizin  her  köşesini  anlatan   figürlü   yağlı  boya  tablolar  kullanıp  her odaya ayrı  bir  kimlik  oluşturabilirsiniz. Örneğin  oturma  odanızda  şehir  temalı bir  yağlı boya  tablo  kullanırken,  misafir  odasında  şık  bir  Van Gogh el yapımı reprodüksiyon  yağlı boya tabloya yer verebilirsiniz.

Evimizde ki çoğu noktaya  tablolarımızı yerleştirdik,  peki  mutfak ne olacak ?


Bir çoğumuz evimizde mutfaklarda  tablo  kullanmıyoruz, oysa ki  özellikle  bayanların mutfakta  geçirdiği  zaman  hatırı  sayılır  bir zamandır. Bunun içinde dekorasyonuna mutlak  suretle  önem verilmelidir.Bizce  Akdeniz  Tabloları  ve  Naturmort  Tablolar bu konuda  fazlasıyla  taleplerinizi karşılacaktır.Mutfak ta zaman geçiren kişiye bende buradayım diyecektir.Yağlı  Boya  tablo  seçiminde  karar  elbette ki sizindir. Unutmayınız,  tablolar  her zaman  alınan  objeler  değildir.  Çoğu kişi   ev  dekorasyonu  sırasında mobilyasına dikkat  ederken  tabloları  gereken önemi vermemekte  ve  dekorasyonu açık kalmaktadır. Oysa  ki duvarda  göz  hizasında  bulunan  tablolara  en  fazla ilgi çeken objeler  olabileceği  gibi  el  yapımı  yağlı  boya  tablolar  ortama  sıcak  ve zengin bir hava  vermektedir.


Burada kısa bilgileri  size  sunduktan  sonra karar verme aşamasında sizlerin daha rahat karar vermesini  sağlamak amacıyla oluşturduğumuz yazıları göz gezdirmenizde fayda vardır ;
Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Tablo  Asmanın Püf  Noktaları

Duvar Ölçüsüne Göre Tablo Seçimi

Yağlı Boya Tablo Nasıl Muhafaza Edilir


 

İyi alışverişler dileriz...

04:27:18-04:27:18