• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Modern Yağlı Boya Tablolar
Modern Yağlı Boya TablolarModern Yağlı Boya Tablo Nedir ?


Modern  kelimesinin  sözlük  anlamı,  "  çağdaş,  zamana  ayak  uydurmuş "  anlamını taşımaktadır.  " Modo "   kelimesinden  türemiştir.  Sözcüğün  kullanılmaya  başladığı zaman  Hıristiyan  Orta  Çağ  dönemidir.

Tablo   kelimesinin  anlamı  ise,   yağlı  boya,  suluboya  veya  karakalem ile yapılmış resim  anlamını   taşımaktadır.

Öyleyse  Modern Tablo  nedir, neyi  anlatmalıdır.

Modern  Yağlı boya Tablolar , yeniliği,  hayat şartlarına  rağmen dik duruşu, daha doğrusu  kişinin  hayata  bakış açısını anlatmalıdır. Çağdaş  zihniyette bu değilmidir ?

Öyleyse mekanlarımıza  neden  çağdaşlıktan uzaklaştıralım ?  Modern  sanat bu fikir akımıyla  özümsenmiş ve ortaya çıkmıştır.

Bir soru aklınıza gelebilir. Her  mekana Modern Tablo  olabilir  mi ?  Neden olmasın ?

Aslına  bakılırsa   insanın  duvarında sergilediği   yağlı  boya  tablo kendisinin bir aynasıdır.  Renkli   cıvıl  cıvıl  bir  tablo  bir  insanın hayata karşı sorumluluğu ve bağlılığını anlatırken,  Modern Tablolar da  bir  insanın yeniliğe açık olduğunun bir göstergesidir.


Soyut Yağlıboya Tablolar Nedir ?

Soyut bilindiği üzere 5 duyu organı ile algılanamayan varlıklara verilen bir isimdir.

Örneğin, kötülük, iyilik, mutluluk

soyut kavramlara bir örnektir.

Burdan yola çıktığımızda Soyut Yağlıboya Tablolar, ressamın anlaşılması güç kendi hislerine tuvale döktüğü resimlerdir.Çağdan Tablolar diyede adlandırlan tablolar  konularına göre değişik katagorilere ayrılabilirler.

Örneğin;

Mutluluk  Konulu  Soyut  Tablolar;

Genelde yüzüysel çalışılmış, renkli ana tamalarda tablonun varlığı göze çarptığı tablolardır.

Eskiyi anımsama veya Özlem Konulu Soyut Tablolar ;

Genellikte temalarda  gri veya siyah tonlar vurgulanırken tabloda düşünce kişiye bırakılmıştır. Herkesin  kendi özlemi olduğu gibi düşünme yetisine göre tablo varlığı anlaşılır.

Aşk Tabloları ;

Son  yıllarda  en fazla yapılan  yağlı boya tablolar. İçinde  hem  üzün hemde sevgi barındırabilir. Özellikle sevgi  barındıranlarda  beyaz tonlar çok ağır kullanılırken aşktan olan bir acının anlatımıda kahve tonlar ressamın tercihi olur.

Bu tablolarda önemli olan Ressamın tuvale yansıttığı düşünceyi ve hissi kavrayabilmektedir.Sitemizde  kendi  yaşam biçimine  uygun bir çok  Modern  Yağlı  boya Tablolar  bulabileceğiniz  gibi,  klasikte  kalmış  birçok  sanatseveri  dahi  cezbedebilecek güzellikte  çağdaş, renkli   Soyut Tablolar  yer  almaktadır.


Diğer Başlıklar ;


Tablo Seçerken Neler Dikkat  Edilmelidir

Nereye  Hangi  Yağlı  Boya Tablo

Yağlı Boya Tablolar Nasıl Muhafa Edilir

Duvar Ölçüsüne Göre Tablo Seçimi

04:28:18-04:28:18