• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Duvar Ölçüsüne Göre Tablo SeçimiDuvar Ölçüsüne Göre Tablo Seçimi


Boş  bir  duvarınız  var  ve  hangi  ölçüde  tablo  alacağınız  konusunda  şüpheleriniz var. Öyleyse  bu  yazımızı  dikkatlice  okumanızı  tavsiye ediyoruz, bu yazımız tam size göre.
Genelde  yaygın  düşünce  boşluğun  büyük olduğu  duvarlarda büyük  tablolara  yer verilmesi  şeklindedir.  Bir  noktada  hak  vermekteyiz ancak  fazla  abartıya kaçılmaması  şartıyla.


Şöyle ki ;

Boşluğu büyük olan bir duvarınıza illa büyük ebatlarda tek parça yağlı boya tablo almanıza gerek yoktur.

Bu seçim elbet ki  size aittir ancak  parçalı  tabloların çok  yaygın  olarak  kullanıldığını ve  evinizin  dağınık  görünümünü  toparlayıp  oluşturduğu  simetri  havası ile düzgün ve zengin  bir  hava  kattığını unutmayınız. Ayrıca  büyük  duvarlarınızı  parçalayarakda  kullanabilirsiniz. Örneğin  birbirini  tamamlayan  union  art  yağlı boya  tablolar  veya  parçalı  yağlı  boya  tablolar  ile duvarınıza  çok  şık ve zengin  bir görüntü  oluşturabilirsiniz.  Birbirini  tamamlayan  tabloların  aynı  ortam içersinde asılması  gerekliliğini  unutmayınız.

Ayrıca seçim  yaparken  tek  parça  büyük  yağlı  boya  tabloların  bir  risk  olduğunu ve  yapılmış  bir  yağlı  boya  çalışmanın  parçalanma  olasılığının  olmamasından ötürü,  taşınma  durumunda  başka  duvarlarda  kullanmanızda  sıkıntı oluşturabileceğini  unutmayınız.

Oysa ki  Union art  tablolar  veya  bağımsız  parçalı  yağlı boya  tablolar  birçok alanda  asılabilir  ve  birçok alanda ki  boşluğu  doldurabileceğini  unutmayınız.
Peki  hangi  ebatlardaki   boş bir  duvara hangi  ebat  tablo sorusuna gelince;


İster  tek  parça  olsun  ister  tamamlayan  tablo  olsun,  asılan  duvarın  genişliği ile tablo  veya  tabloların  duvarda  kaplayacağı  alan  arasında ki  fark  20 cm ile  200 cm arasında  olmalıdır. Yani  20 cm den  ne  az  olmalıdır  nede  200 cm den fazla. Tam  arası  en  ideal  olan ölçülerdir.  Örneğin  2 metrelik  boş  bir  duvarınız varsa kullanmanız  gereken   yağlı  boya  tablo  ölçüsü  180 den daha büyük olmamalıdır.
Birde  halkımız  arasında  büyük  tablo  daha gösterişlidir ön yargısı vardır.

Bu çok yanlıştır,  ortamla  bütünleşmeyen,  renk  açısından olumsuz, figür  bakımından  anlamsız  ve doygun  olmayan  bir  tablo ne  kadar büyük  olursa olsun duvarı  kaplamaktan  başka  bir  işe  yaramayacaktır. Bu sebepten  ötürü, her  zaman sanatseverlere  belirttiğimiz  gibi, alacağınız  tablo mutlak  suretle  en sevdiğiniz renk ve  figürleri  barındırmalı  ve  mümkünse  el  yapımı olmalıdır.  Örneğin  bir yağlı boya  tablo  ile aynısının  fotoğraf  baskısı arasında ki uçurum gibi.
Son olarak bu yazımızda, sıklıkla karşılaştığımız bir soruyu cevaplamak isteriz,


dekorasyonda  sıklıkla karşılaşılan  “ yağlı  boya tabloma çerçeve yaptırmalımıyım ? “  sorusu...Elinizde ki  tablo  eğer ki  bir  cami  tablosu,  Rönesans  dönemini  anlatan  yağlıboya  tablo,  naturmort  tablo  veya  reprodüksiyon  Oryantel (arabic) tablo  değilse biz kesin  olarak  çerçeve  önermiyoruz.  Firmamız  bünyesinde  satılan  tüm  yağlı boya tablolarında  çerçevesiz  hayal  edilerek  yapılmış  olan  yağlı  boya  çalışmalar olduğunu  hatırlatmak isteriz.
Umarız  takılan  bir  takım soruların  cevabını  bu yazımızda bulabilmişsindir.  Daha fazla  bilgi  istediğiniz  taktirde  diğe r başlıklarda  yer alan  yazılarımızı inceleyebilir, karar  vermenizi  kolaylaştırabilirsiniz.


-   Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

-   Tablo Asmanın Püf Noktaları

-   Nereye Hangi Yağlı Boya Tablo

-   Modern Yağlı Boya Tablolar

05:54:02-05:54:02