• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Yağlı Boya Tablo ile Kanvas Tablo Arasındaki FarkYağlı Boya Tablo ile Kanvas Tablo Arasında ki Farklar

Başlıktanda  anlaşıldığı  üzere  baskı  tablolar  kopya makinalarından elde edilen ürünler olup, yağı  boya  tablolar el emeğiyle yapılan sanat tablolardır.


Tüketiciyi bilgilendirmek  adına  hazırladığımız  bu  bölümde  kanvas (CANVAS ) baskı  ürünler  ile yağlı boya tablolar  arasında ki belli başlıca ayırt edici özellikleri bulabilirsiniz.
Kanvas Baskı Tablo nedir ?

Digital  ortamda  bir  fotoğrafın  çoğaltılma işlemidir. Zemin  olarak  ince  tuval  boyar madde  olarak  mürekkep ile edilen digital  üründür .


Yağlı boya Tablo Nedir ?

Günümüz  teknolojisinde makina ile çoğaltımı olanaksız, tamamiyle el emeği ile, bir sanatçı tarafından  resmedilmiş  birebir  eşi  olmayan  eserlerdir. Zemin  olarak  canvas tipi tuval(yağlıboya emen kalın tuval),  boyar  madde  olara k yağlı boya kullanılır.

Kullanım Alanları

Canvas Baskı ,  poster,  yağlı  boya görünüm süsü verilmiş akrilik baskı, kabartma dokusu verilmiş  baskı  Tablolar...vb ne kadar  pahalı  bir  çerçeve içersinde olur  ise olsun, hiçbir sanatsal  değer  taşımadığı ve  bir fotoğraf olduğu için genelikle  dekorasyonuna ağırlıkla önem  verilmeyen  antre, arkada oda,  kiriş..vb  alanlarda  kullanılır.


Yağlı  boya  Tablolar,  zengin  ve  seçkin  dekoralarda  kullanılan  el emeği ile yapılmış, günümüz  teknolojisinde  makina  tarafından  çoğaltımı  mümkün  olmayan,  kişiye özel sanatsal eserlerdir. İç mimari  yapısına önem verilmiş,  salon,  giriş alanları,  oturma   grubu..vb seçkin  dekorasyonlarda yer alır.

 

Sanatsal Farklılıklar :

Kanvas Baskı  tablolarda  hiçbir el ve düşünsel beceresi  olmadığından ötürü, dilediğince kısa sürede çoğaltılıp  birçok  farklı  yerde  aynı  üründen  karşılaşılaşılabileceği  gibi,  temini kolay  bu  ürünlerin  sonra ki  zamanlarda  değerinde  bir  farklılık olmamaktadır.

Yağlı  boya  tablolarda  ise,  günümüz  teknolojisinde  makina  ile  çoğaltımı  söz  konusu olmadığından  ötürü,  yağlı boya tablo denildiğinde  tamamiyle  sanatçı  tarafından resmedilmiş  el  emeği  sanatsal  ürün  akla gelmelidir. Bu nedenden  ötürü  alınan eserlerde, değer  kaybı  olmayacağı  gibi  gelecekde  değer kazanacak  ürünler arasındadır.
 


Baskı Tablo Çeşitleri Nelerdir ?  

Düz  Tuvale  Baskı  Tablo  veya fotoğraf ( Kanvas Tablo )
Poster
Afiş
Akrilik  Baskı  Tablo ( Vernik ile  yağlı boya görünümü verilmiş , parlak )
Kabartma  (üç boyut)  Baskı Tablolar
 


Akrilik  Baskı  Tablolar

Akrilik  baskı  veya  bir  başka  deyişle  vernikli  baskı  günümüzde baskı tablo sektöründe sıkça rastlanılan ürünler arasındadır.

Bu  ürünlerin yağlı   boya  tablo ile hiçbir ilişkisi olmadığı  gibi,  sadece  baskı  fotoğrafın üzerine  “ vernik sürme ”  işlemi ile  elde edilen parlak  tablolardır .Uyarı !

Telif hakları gereğince; Tablocu.com.tr' da sergilenen ve reprodüksiyon olduğu belirtilmemiş tüm eserlerin telif hakkı mevcut olup, baskılarının yapılması dahi suç teşkil etmektedir.Her hangi bir baskı ve benzeri bir çoğaltımın tespiti durumunda yasal işlem uygulanır.


İlginizi çekebilecek diğer başlıklar ;

Yağlı Boya Tablo Nedir

Canvas ( Kanvas ) Tablo Nedir

Yağlı Boya Tablolar Nasıl Muhafaza Edilir

Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir12:57:22-12:57:22