• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Tabloma Çerçeve Yaptırmalımıyım ?Tabloma Çerçeve Yaptırmalımıyım ?
 Hangi Tablolara Çerçeve Yaptırılır ?

Son  yıllarda  dekorasyon akımına göre ,  modern  hatlarda yapılmış çalışmalar  için  çerçeve kullanımı  her  geçen  yıl azalmaktadır.  Bu  modern  akımı  takip eden  Tablocu.com   genellikle  modern – sade  hatlarda  sergilenebilecek  yağlı boya eserleri  temin  etmektedir.  Bu  anlamda sitemizde yer alan  tüm eserleri  sade,  bir başka deyişle  çıta- iskelet ( şase ) ile kullanabilirsiniz.

Ancak  bu sadece bir öneridir, çerçeve kullanımı bir kişisel zevktir ve  Tablocu.com' dan aldığınız  tüm eserileri  dilediğiniz  yerde  çerçeveletebilirsiniz.

Bize  göre  çerçevelenmesi gereken  yağlı boya tablolar  ;


- Bazı reprodüksiyonlar ( Kaplumbağ terbiyecisi...vb )

- Naturmort Tablolar

- Bob Ross tarzı spatula ile yapılmış yağlı boya tabloar

- Oryantel tablolar ( Osman Hamdi ...vb ressamların çalışmalarına benzeyenler )

- Cami , İstanbul, Semazen tabloları


Örneğin  klasik  bir  dekorasyonuz  var  ise  ve  bir peyzaj ( doğa )  çalışmasının  sahibi iseniz,  iyi  bir  varak  çerçeve  ile  eseri  sergilemeniz  şık durabilir. Ancak  modern  bir dekorasyonunuz  var  ise  ve  soyut bir  yağlı boya  tabloya  sahipseniz,  çerçeve yaptırmadaen sadece şaseli bir şekilde  eserinizi  sergilemeniz  dekorasyonunuz için daha uygun  olabilir. Diğer  bir  yönden  dekorasyonunuz  izin  vermese  bile,  parçalı  yağlı boya tablolar  bütünlüğün  ve  görüntünün  bozulmaması  için  çerçeve  yaptırılmaması  çok  daha  uygundur.

Bu  durumlar  ısşığında ; tamamıyla  kişisel  ve  görsel  bir  zevk  olan  çerçeve  kullanımı kişiden  kişiye  farklılık  göstermektedir,

ancak unutmamanız gereken;

" Tablocu.com da  ki  tüm  eserleri  çerçevesiz - modern  hatlarda sergileyebilirsiniz  "

Daha detaylı önerilerimizi Tablocu.com müşteri temsilciliğini arayarak uzman kadromuzdan öğrenebilirsiniz. 0 232 441 41 05

 

 Çerçeve Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Yağlıboya Tablolarda Paspartu Kullanımı :

Çerçeve  yaptırmaya  karar  verdiyseniz  bu  konuda ki tavsiyelerimiz;

genellikle  yağlı boya  tablolarda  cam  ve  kağıt  paspartu  kullanımı önerilmez. Çerçeve-profil  paspartu   kullanımı  önerilebilir. Yağlı boya tablolar  için  çerçeve yapımı  sırasında   profil  paspartu  kullanmanızı öneririz. Bölelikle  resim  ve  çerçeve arasında  dengeli  bir  geçiş  sağlanır,  çerçeve  veya  resmin  ayrı  ayrı  görselliği sağlanır. Paspartu  için  açık  renk  tavsiyemizdir. Renkli  paspartu  seçerseniz  çerçeve ile  uyumlu  olmasına  önemle  dikkat  ediniz  ancak  yağlı  boya  eserlerde  renkli paspartunun  yaygın  olarak  kullanılmadığını  hatırlatmak  isteriz.Çerçeve Kalınlığı Seçerken Nelere Dikket Edilmeli ?

“ Resim  küçük, ince bir çerçeve seçmeliyim ”  diye düşünmeyiniz. Küçük bir tabloya kalın  bir  çerçeve  ile   derinlik  katabilirsiniz. Yada  büyük  bir  tabloya  ince  bir çerçeve  seçerek  sadelik  sağlayabilirsiniz.  Çerçeve  kalınlığının  seçimi  kişisel  bir zevk  olup,  ne  tip  bir  esere  sahip  olduğunuz ( derinlik, figür, renk ..vb ) önemli bir  unsurdur. 

İki  tip  çerçeve  çeşidi  vardır,  birincisi  ahşap ( el  yapımı)  ikincisi lamine ( plastik ). Son  yıllarda  lamine  çerçeveler  fiyatlarının uygunluğundan ötürü daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca Lamine  çerçevelerin  ahşapa  benzeyenlerini  bulabilirsiniz.Diğer Başlıklar ;


Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Tablo Asmanın Püf Noktaları

Nereye Hangi Yağlı Boya Tablo

Yağlı Boya Tablolar Nasıl Muhafa Edilir ?04:15:18-04:15:18