• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Tablo Asmanın Püf Noktaları !


Tablo Asmanın Püf Noktaları Nelerdir ? Benzer  Tabloları  Bir  Arada Sergileyen !

Bu  tip  bir  düzenlemede  simetri  kurmak  anahtar  yöntemdir.  Kalabalık  ve  karmaşık bir görüntüyü  engellemek  istiyorsanız  aynı  tarz  ve boyutlardaki ya  da  aynı  ressama ait tabloları  bir  araya  getirin  ve  yatay  ya da dikey asın.

Tablo  asmak  için  rayınız  varsa  muntazam  bir  düzenleme  için  zincir  ya  da  kalın bir kurdele  kullanabilirsiniz.  Duvarın  rengi de önemlidir.  Duvarda, tablolara  ışığı en iyi yansıtacak  renkleri  tercih  edin.  Pastel  tonlar,  resim  ve  fotoğrafları ortaya çıkarmak için idealdir. 

Yağlı  Boya Tablo  Asmanın  Püf  Noktaları !


Duvarınız   yeterince  geniş değilse  asacağınız  tabloların  sayısının  altı  ya da sekizi geçmemesine dikkat edin.

Tablolara  eşit  miktarda  ışık verebilmek  için  spot  ya da tavandan  aydınlatma kullanın. Özel  günlerde  kullanmak  üzere  abajur ya da masa lambalarını yakınında  tablo bulundurabilirsiniz.

Tablolarınızı  simetrik  uyguladığınızda  mobilya  ve  aksesuarlarınızı da  benzer  bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

 
 Zincirle Alternatif

Kurdele,  kalın ip,  sicim  gibi  malzemeler  mekana  ayrı bir şıklık ve hava katacaktır. Zincire  astığınız  tabloları  kurdele  ve  renkli ip gibi dekoratif malzemelerle süsleyebilirsiniz. 


 
 Siyah Beyaz Tabloları Yan Yana Kullanın !

Fotoğraflarınızı  sergilerken  resimlerinizi  asmak  için  kullandığınız  yöntemi  denemekten kaçının.  Aynı boyutlarda  ve renklerde  olanları  gruplayın,  simetrik  bir düzen oluşturmaya çalışın. 

Fotoğraflarınızı  asarken  çivi  kullanmanız  sade ve düzenli bir görünüm yaratmada etkili olacaktır.

İç mekanlarda  şıklık  yaratmak  için  böylesi  bir düzenleme son derece etkilidir. Ayrıca fotoğraflardaki  siyah-beyaz  kontrast paralelliğini  beyaz  duvara  siyah çerçeveler asarak yakalayabilir, zıtlık içinde bir düzen yaratabilirsiniz. 

 
 Fotoğrafları Sergilemenin Püf Noktaları !

Fotoğraflarınızı  asarken zincir,  sicim, kurdele  gibi dekoratif  malzermeler kullanmamaya özen gösterin. Çünkü bir  fotoğrafa  baktığınızda sadece görsel objeye odaklanmak istersiniz.
Aynı  ölçülerdeki  çerçeveleri  asarken ölçü aleti kullanmaya, boşluk ve mesafe ayarlarının kusursuz olmasına dikkat edin. Aynı ölçülerdeki  çerçeveleri  asarken  en ufak bir hata kendini  hemen belli edecektir. Çerçeve içinde benzer tonlar kullanarak bütünselliği arttırabilirsiniz. 


 
 Büyük  Yağlı   Boya  Tabloları Asmak

Oturma  odanıza  asacağınız  bir  yağlı  boya tablo  mükemmel  bir odak noktası haline gelebilir,  aynı  zamanda  mekanın geri kalan bölümünün dekorasyonunda size ilham kaynağı oluşturabilir.  Büyük  tabloları  asarken  dikkat  edilmesi  gereken ilk şey;  tablonun etrafında  nefes  alabileceği  kadar  geniş  bir  alanın  olmasıdır.


Ayrıca  yağlıboya tablo  etrafına  asılan  aplik  veya  dekoratif  objelerin de  kalabalık yaratmamasına  özen  gösterilmeli.  Seçtiğiniz  yağlı boya  tablo  oldukça  büyükse ve mekanın  odak  noktası  haline geliyorsa,  genele  hakim çizgi ve renklerle uyumlu olmalıdır. Bütünselliği  yakalamak  için  en  iyi  yöntem  mekanda olan renklerin birkaç  ton açık  ya da  koyu  olanlarını  tabloda  tercih etmektir.  
 Bir  Yağlı  Boya Tabloyu  Odak  Noktası  Haline  Getirmenin  Püf  Noktaları

Duvardaki diğer fotoğraf ya da resim benzeri objeleri kaldırın.

Mobilya ve  döşemelerinizin çok süslü  olmasından  kaçının. Bu, kalabalık bir görüntü yaratır ve  yağlıboya  tablonun  karmaşada  kaybolmasına  sebep  olur.

Mekanın  renklerini  tamamlamayan  bir  tabloyu  kullanmakta  ısrarcı olmayın. O  tabloyu evinizin  farklı  bir  odasında  da  sergileyebilirsiniz. Ya da  tablonun  renklerini  tamamlayan  aksesuarlarla  bütünsellik  yaratabilirsiniz. 

 
 Çerçeveler Nasıl Ölçülmeli ve Konumlandırılmalı

Beyaz kağıt  üzerine  çerçevenin ölçülerini çizip, çıkardığınız profili kesin.

Maskeleme  bandı  kullanarak  profilleri  duvara  yapıştırın.  Hoşunuza  giden  düzenlemeyi elde  edene  kadar profillerle  değişik  düzenlemeler deneyebilirsiniz.  Simetri  ve düzeni seviyorsanız  her  bir  profil  arasındaki  mesafe  ölçülerine  de dikkat etmelisiniz.

Asmak  istediğiniz  çerçevelerin  tepe noktası  ile kancası arasındaki mesafeyi ölçün çıkardığınız profile işaretleyin.
İşaretlediğiniz  yerden  çivi  kullanarak  çerçevelerinizi asabilirsiniz.


 
 
 Rafları Değerlendirin !

Kolay  ve  çabuk  bir  yöntem  isteyenlerdenseniz  evinizdeki  rafları, yağlı  boya  tablo, resim  ya da  fotoğrafları  sergilemek  için  kullanabilirsiniz.  Böylece  duvarınıza  çivi  ya da vida  monte  etmenize de gerek kalmaz. Aile  fotoğrafları,  çerçeveli ya da  çerçevesiz resimler  raflarda  sergilenmek  için  idealdir.  Çalışma  alanınızda da  böyle  bir  köşeyi rahatlıkla  yaratabilirsiniz. 

 
 Resimler ve Fotoğraflara Daha Sakin bir Ortam

Birbiri  ile  uyumlu olmayan  yağlı  boya resim ve  fotoğrafların  oluşturduğu bir kompozisyon  bir  o  kadar  etkileyici  bir  görünüm verebilir.  Bu  şekilde  bir  düzenleme, özellikle  modern  tabloları  sergilemek  için  kullanılabilir.  Fotoğraf  ve  resimlerinizi farklı tarzlardaki  çerçevelerde  asimetrik  bir  denge  kurarak  asabilirsiniz.
 
 
 Asimetrik  Tablo  Düzenleme  İçin  Püf Nokataları

Bu  tip  düzenlemeler  için ideal  yerler;  köşe,  kenar sehpa  ya da masa üstleridir.
Antikacı  ve  eskicilerde  ilginç  çerçeveler  bulabilir,  koleksiyonunuzun  çeşitliliğini arttırabilirsiniz.  Ayrıca  böyle  bir koleksiyonu  aynalar,  metal, deri, oyma ve kakmalı çerçevelerle  tamamlayabilirsiniz.

Tablolarınızı  asarken  pratik  olmayı  unutmayın.  Kolayca  ulaşabileceğiniz  ve  tozlarını kolaylıkla  alabileceğiniz  yükseklikte  olmalarına  özen  gösterin.
 
 
 Kontrast Yaratmak İçin Ayna Kullanın !

Yağlıboya  tablolar  ya da  çerçevelerle  yarattığınız   bir  kompozisyona  ayna  ekleyerek dekoratif  bir  şıklık  yaratırken  ışığı  da  daha  iyi  yansıtabilirsiniz.  Kapıların  üzerindeki atıl  alanları  kullanın.  Kapı  pervazının  hizasına  bir  grup  tabloyu asabilir , kullanmadığınız  bu  boşluğa  hareket  ve  renk katabilirsiniz. 

 
 Modern  Bir  Yağlı  Boya  Sergisine  Ne  Dersiniz ?

Havlularınız,  kabanlarınız  ya da tavalarınız  için  kullandığınız  bir askıyı  tablo  askısına dönüştürmeye  ne  dersiniz.  Farklı  boyut  ve  renklerdeki  yağlı  boya  tablo  ve fotoğraflara ip,  zincir  ya da  sicim  geçirerek asın. Diğer başlıklar ;

Tablo Seçerken Neler Dikkat  Edilmelidir

Nereye  Hangi  Yağlı  Boya Tablo

Yağlı Boya Tablolar Nasıl Muhafa Edilir

Duvar Ölçüsüne Göre Tablo Seçimi

09:14:08-09:14:08