• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Sanat ve tablo büyük bir inceliktir..(10-03-2012)
Sanat ve Tablo büyük bir inceliktir...

Sanat büyük bir inceliktir. Tablo İnceliktir Resmetmek, şekil vermek, işlemek yaratıcılığın tanrısal unsurlarıdır.


Sanatla yoğrulmuş ve devam eden bir yaşam öyküsüne sahip ressam ve heykeltıraş Recep Çiftci, ‘Olmak için Ölmek’ yeni sergisiyle İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Hıristiyan, Musevi ve Müslüman mezar taşı motiflerini ve ölümü ilk kez yoğun olarak işleyen Ressam Çiftci’nin, ‘Olmak için Ölmek’ sergisinde gerçek tabutlardan kristal mezar taşlarına rastlamak mümkün. Ölüm, doğum ve Allah aşkı temalarının yer aldığı Recep Çiftci’nin ‘Olmak için Ölmek’ adlı sergisini 26 Nisan – 16 Mayıs tarihleri arasında isteyen herkes IMSG’de gezip, görebilecek.


Manevi yolculuğu sırasında, tasavvufla derinden ilgilenen sanatçı “Olmak için Ölmek” isimli sergisinde; soyut manalar üzerine kurulu somut çalışmalarını sunuyor. Üç bölümden oluşan sergide ölüm, doğum ve Allah aşkı temaları yer alıyor. “Nü”lerden oluşan bölümde; doğumun bir başlangıç, ölümünde bir son olmadığı anlatılıyor. Kadının, doğurganlığıyla hayat veren olarak, erkeğe göre manevi değerinin yüksekliğini anlatan Çiftci, eserlerinde kadın öğesine sıkça yer veriyor.

Altın Sikkeli Kristalden Mezar Taşları Görülmeye Değer Tablo


Farklı renkte konuların ustaca ve zekice hazırlandığı ‘Olmak için Ölmek’ adlı sergide erenleri simgeleyen altın sikkelerin süslediği kristalden mezar taşları görülebilecek. Hıristiyan, Musevi ve Müslüman mezar taşı motiflerine yer veren ve ölümü ilk kez yoğun olarak işleyen Ressam Çiftci; şunları söyledi: “Gönül kuşunu anlatmak amacıyla üzerinde “Allah” yazılı gerçek bir tabut sergide yer alacak. Tabutun içerisinde ise canlı bir kuşun içinde olduğu kafes var. Ruhun Öz’ü ile buluşma isteği ve çırpınışını göreceğiz o kuşta...”

Ressam Çiftci; Fransız tarihinde, kralların taç taktıkları yer olarak bilinen Reims’te bugüne kadar üç sergi açarak 50’ye yakın eserini sanatseverlerin beğenisine sundu. Daha önce de “Akışta Olmak” ve “Saklı” isimli resim sergileri düzenleyen Çiftci, üçüncü sergisi olan “Olmak için Ölmek” görülmeye değer nitelikte.Tablo

Recep Çiftci Hakkında:


Hoşgörü şehri Konya’da dünyaya gelen ressam ve heykeltıraş Recep Çifcti; henüz 7 yaşındayken Fransa’ya yerleşti. Fransız edebiyatı ve sanatı üzerine eğitim aldı. Reims Güzel Sanatlar Akademisi’nde, Tablo sembolist ressam ve heykeltıraş; Goya ve Shagall okulunun günümüzdeki güçlü temsilcisi ressam Luc Simon’un öğrencisi oldu. Burada yağlı boya ve akrilik teknikleri geliştirdi. Son 9 yıldır Türkiye’de yaşamaya devam ediyor. Ressam ve heykeltıraş Recep Çiftci; sanat hayatının yanında, profesyonel iş hayatını Paristanbul Dizayn Ajansı’nda başkan olarak devam ettiriyor.
05:48:33-05:48:33