• indirimdeki tablolar
  • sectiğimiz tablolar
  • beğenilen tablolar
  • en yeni tablolar
  • satılan tablolar
Hülya Küpçüoğlu nun Sergisi 08-23 Eylül 2011 Tarihleri Arasında İstanbul da ! (26/09/2011)

Hülya Küpçüoğlu’nun “Yeşilçam’ın Erkekleri” adlı yeni sergisi, İstanbul’da Galeri Artist Çukurcuma’da 08 - 23 Eylül tarihleri arasında sanatseverlerin karşısına çıkacak. Sergi, Ekrem Bora, Kadir Savun, Ayhan Işık, Kemal Sunal gibi Yeşilçam’ın ünlü isimlerini Küpçüoğlu’nun yorumlarıyla bir araya getirecek.

Ressam Hülya Küpçüoğlu, son dönemlerde “pop sanat”tan etkilenerek yaptığı, Yeşilçam’ın ünlü isimlerine ait portre ve film sahneleri serisine devam ediyor. Bu kez, Yeşilçam’ın erkek figürlerini ön plana çıkaran Küpçüoğlu, çalışmalarında “Marcel Duchamp’dan beri kullanılan ve ‘pop sanat’ı da etkilediği söylenen hazır nesne kavramından” yola çıktığını belirtiyor.

FENOMEN AKTÖRLER

Sergi için seçilen oyuncular, perdede birbirinden farklı karakterleri canlandırıyorlar. Eski Türk filmlerinin günümüzde dahi popüler kültürün bir parçası olması, Yeşilçam’ın ve o sürecin içinde yer alan oyuncuların da bir fenomen haline geldiğini gösteriyor.

Hülya Küpçüoğlu, farklı filmlerden, farklı yıllardan seçilen ve artık birer fenomen haline gelmiş olan figürlerle, sadece Yeşilçam melodramlarını değil, kadın-erkek, taşra-kent ya da zengin-fakir, iyi-kötü gibi çeşitli karşıtlıkları da anımsatacak.

02:42:12-02:42:12